Pierre 0% Alcool Sparkling Rose

12.00

Pierre 0% Sparkling Rose – Informatat teknike të Proseccos :

Lloji i rrushit  : Chardonnay, Merlot

Formati i shishës : 0.75l

Regjioni : Languedoc

Origjina :France

Prodhuesi : Pierre Zero

Cod: 142

SHENIME SHTES
Pierre 0% Alcool Sparkling Rosé është një alternativë joalkoolike ndaj verës së gazuar tradicionale, duke ofruar një përvojë pije freskuese dhe të gjallë pa përmbajtje alkooli. Me nuanca delikate rozë, flluska të holla dhe aroma joshëse të luleshtrydheve të pjekura dhe manave të kuqe, jep një kombinim të lezetshëm shijesh me aciditet freskues dhe një nuancë ëmbëlsie. E përkryer për festime apo kënaqësi të rastësishme, ofron një mundësi të sofistikuar për ata që kërkojnë një pije joalkoolike me gjithë sharmin e rozes së gazuar.

5 in stock

What does this wine taste like ?

Light Bold
Smooth Tannic
Dry Sweet
Soft Acidic

Description

Pierre 0% Sparkling Rose – Informatat teknike të Proseccos :

Lloji i rrushit  : Chardonnay, Merlot

Formati i shishës : 0.75l

Regjioni : Languedoc

Origjina :France

Prodhuesi : Pierre Zero

Cod: 142

Pierre 0% Sparkling Rose  është verë shkumbuse  nga lloji i rrushit Chardonnay, Merlot, prodhohet dhe mbushet nga Pierre Zero  në France, importohet dhe distribohet nga Sirius Wine.

Për të degustuar produktet nga prodhues Pierre Zero ose disa nga produktet tona ju mund të rezervoni hapsirën e dedikuar për ju dhe miqt tuaj në dyqanin tonë në KETE link.

 

In-store tasting, Wine and Spirits tasting experience to you & your friends.
Minimum of 6 ; maximum of 10 people

Për më shumë informata mbi prodhuesin kliko linkun më poshtë :

Pierre Zero

Për më shumë zgjidhje  kliko linkun më poshtë :

Verëra Shkumbuse

 

WINE

Wine has evolved as part of life, culture and diet since time and immemorial. As an enduring cultural symbol of fine life, the role of wine has evolved over time, changing from an important source of nutrition to a cultural complement to food and conviviality compatible with a luxury lifestyle.
Grape varieties for wine production today are known over 1300 and are found throughout the world. Different varieties of grapes produce different styles of wine.

CARE

Because caring about yourself is caring about the others. Means enjoying your wine in moderation, avoiding excess and dangerous behaviors; avoiding drinking if you drive, you are underage or pregnant; understanding the drinking guidelines

 

Drink Responsibly.

According to the latest scientific evidence*, a low-risk consumption of wine for healthy adults is considered to be :

Up to 2 drinks

Units a day for women

Up to 3 drinks

Units a day for men

No more than 4 drinks : Units on any occasion.

 

We represent world’s finest wine and spirits.

Hertiage,Innovation and Quality

Experience outstanding wines.

Come for the taste,stay for the lifestyle!

Additional information

Bottle Type

Glass

Size

0.75L

You may also like…