Canti ICE

13.00

Lloji i rrushit : Glera

Alcool sipas sasisë : 11.50%

Formati i shishës : 0.75 l

Regjioni : Piemonte

Origjina : Italy

Prodhuesi : Canti

Cod:532

SHENIME SHTES
Canti Ice është një verë e lezetshme e gazuar italiane e krijuar për t’u shijuar mbi akull, duke ofruar një përvojë pije freskuese dhe gjallëruese. E krijuar në Itali, kjo verë ofron një kthesë unike në verën e gazuar tradicionale, duke e bërë atë perfekte për mbledhje të rastësishme ose ditë me diell.
Prisni një profil shije të freskët dhe të gjallë me shije të gjalla frutash, duke përfshirë notat e agrumeve, mollës dhe pjeshkës. Shtimi i akullit rrit cilësitë freskuese të verës, duke krijuar një ndjesi të freskët dhe rigjallëzuese me çdo gllënjkë.
Canti Ice është një zgjedhje ideale për ata që kërkojnë një verë të gazuar të lehtë dhe të lehtë për t’u pirë, e cila mund të shijohet më vete ose të kombinohet me një shumëllojshmëri mezesh dhe ushqimesh të lehta.

What does this wine taste like ?

Light Bold
Smooth Tannic
Dry Sweet
Soft Acidic

Description

Canti ICE – Informatat teknike të Proseccos :

Lloji i rrushit : Glera

Alcool sipas sasisë : 11.50%

Formati i shishës : 0.75 l

Regjioni : Piemonte

Origjina : Italy

Prodhuesi : Canti

Cod:532

Canti ICE është prosecco nga lloji i rrushit Glera , prodhohet dhe mbushet nga Canti në Itali, importohet dhe distribohet nga Sirius Wine.

Për të degustuar produktet nga prodhuesi Canti ose disa nga produktet tona ju mund të rezervoni hapsirën e dedikuar për ju dhe miqt tuaj në dyqanin tonë në KETE link.

 

In-store tasting, Wine and Spirits tasting experience to you & your friends.
Minimum of 6 ; maximum of 10 people

Për më shumë informata mbi prodhuesin kliko linkun më poshtë :

Canti

Për më shumë zgjidhje të vererave të bardha kliko linkun më poshtë :

Prosecco
WINE

Wine has evolved as part of life, culture and diet since time and immemorial. As an enduring cultural symbol of fine life, the role of wine has evolved over time, changing from an important source of nutrition to a cultural complement to food and conviviality compatible with a luxury lifestyle.
Grape varieties for wine production today are known over 1300 and are found throughout the world. Different varieties of grapes produce different styles of wine.

CARE

Because caring about yourself is caring about the others. Means enjoying your wine in moderation, avoiding excess and dangerous behaviors; avoiding drinking if you drive, you are underage or pregnant; understanding the drinking guidelines

 

Drink Responsibly.

According to the latest scientific evidence*, a low-risk consumption of wine for healthy adults is considered to be :

Up to 2 drinks

Units a day for women

Up to 3 drinks

Units a day for men

No more than 4 drinks : Units on any occasion.

 

We represent world’s finest wine and spirits.

Hertiage,Innovation and Quality

Experience outstanding wines.

Come for the taste,stay for the lifestyle!

Additional information

Bottle Type

Glass

Size

0.75L

You may also like…