Vesevo – Falanghina

15.00

Vesevo – Informatat teknike të verës :

Lloji i rrushit : Falanghina

Stili i verës : E thatë

Alcool sipas sasisë : 12.50%

Formati i shishës : 0.75 l

Regjioni : Campania

Origjina : Itali

Prodhuesi : Vesevo

Cod: 275

SHENIME SHTES
Vesevo Falanghina mishëron frymën e traditës së verës së Campania-s, duke ofruar një udhëtim të këndshëm nëpër vreshtat e rajonit të mbuluara nga dielli. E krijuar me pasion dhe ekspertizë, kjo verë e bardhë kap thelbin e Falanghina, një varietet autokton rrushi i njohur për karakterin e tij të gjallë dhe hijeshinë mesdhetare. Me ngjyrën e saj të zbehtë të kashtës dhe aromat magjepsëse të agrumeve, luleve të bardha dhe nuanca të notave tropikale, çdo gllënjkë ju fton të eksploroni terroirin e Campania-s. Në shije, përjetoni ekuilibrin e përsosur të freskisë dhe kompleksitetit, me aciditet të gjallë të plotësuar nga shijet e pjeshkës së pjekur, dardhës dhe një mineraliteti delikat. Vesevo Falanghina arrin kulmin me një përfundim të freskët, freskues, duke lënë një përshtypje të qëndrueshme elegance dhe rafinimi. Kënaq shijet e gjalla të Campania-s me Vesevo Falanghina—një dëshmi e vërtetë e përsosmërisë së verës së rajonit.

14 in stock

What does this wine taste like ?

Light Bold
Smooth Tannic
Dry Sweet
Soft Acidic

Description

Vesevo – Informatat teknike të verës :

Lloji i rrushit : Falanghina

Stili i verës : E thatë

Alcool sipas sasisë : 12.50%

Formati i shishës : 0.75 l

Regjioni : Campania

Origjina : Itali

Prodhuesi : Vesevo

Cod: 275

 

Vesevo është verë e bardhë nga lloji i rrushit Falanghina, prodhohet dhe mbushet nga në Itali, importohet dhe distribohet nga Sirius Wine.

Për të degustuar produktet nga prodhuesi Vesevo ose disa nga produktet tona ju mund të rezervoni hapsirën e dedikuar për ju dhe miqt tuaj në dyqanin tonë në KETE link.

 

In-store tasting, Wine and Spirits tasting experience to you & your friends.
Minimum of 6 ; maximum of 10 people

Për më shumë informata mbi prodhuesin kliko linkun më poshtë :

Vesevo

Për më shumë zgjidhje  kliko linkun më poshtë :

Verëra të bardha

 

WINE

Wine has evolved as part of life, culture and diet since time and immemorial. As an enduring cultural symbol of fine life, the role of wine has evolved over time, changing from an important source of nutrition to a cultural complement to food and conviviality compatible with a luxury lifestyle.
Grape varieties for wine production today are known over 1300 and are found throughout the world. Different varieties of grapes produce different styles of wine.

CARE

Because caring about yourself is caring about the others. Means enjoying your wine in moderation, avoiding excess and dangerous behaviors; avoiding drinking if you drive, you are underage or pregnant; understanding the drinking guidelines

 

Drink Responsibly.

According to the latest scientific evidence*, a low-risk consumption of wine for healthy adults is considered to be :

Up to 2 drinks

Units a day for women

Up to 3 drinks

Units a day for men

No more than 4 drinks : Units on any occasion.

 

We represent world’s finest wine and spirits.

Hertiage,Innovation and Quality

Experience outstanding wines.

Come for the taste,stay for the lifestyle!

You may also like…