Tarani 0.187l

2.00

Lloji i rrushit : Sauvignon

Stili i verës : E frutshme

Alcool sipas sasisë : 11.50%

Formati i shishës : 0.187l

Regjioni : Sud-Ouest

Origjina : France

Prodhuesi : Vinovalie

Cod: 301

SHENIME SHTES
Një ngjyrë goxha e verdhë e zbehtë me nuanca delikate jeshile. Buqeta e saj është e drejtpërdrejtë dhe me shije frutash, kryesisht me aromë agrumesh dhe frutash tropikale. Në shije është e ekuilibruar dhe përfundimi është i freskët dhe gjallërues.Ka një aciditet të gjallë që i shton shkëlqim shijes, duke e bërë atë të përsosur për të pirë gllënjkë në një ditë të ngrohtë ose për t’u shoqëruar me pjata të lehta me ushqim deti. Me përfundimin e pastër dhe karakterin e ekuilibruar, Tarani Sauvignon Blanc me siguri do të kënaqë çdo entuziast të verës që kërkon një përvojë të ndritshme dhe të shijshme.

What does this wine taste like ?

Light Bold
Smooth Tannic
Dry Sweet
Soft Acidic

Description

Tarani 0.187l  – Informatat teknike të verës :

Lloji i rrushit : Sauvignon

Stili i verës : E frutshme

Alcool sipas sasisë : 11.50%

Formati i shishës : 0.187l

Regjioni : Sud-Ouest

Origjina : France

Prodhuesi : Vinovalie

Cod: 301

Tarani 0.187l është verë e bardhë nga lloji i rrushit Sauvignon, prodhohet dhe mbushet nga Vinovalie në Francë, importohet dhe distribohet nga Sirius Wine.

Për të degustuar produktet nga prodhuesi Vinovalie ose disa nga produktet tona ju mund të rezervoni hapsirën e dedikuar për ju dhe miqt tuaj në dyqanin tonë në KETE link.

 

In-store tasting, Wine and Spirits tasting experience to you & your friends.
Minimum of 6 ; maximum of 10 people

Për më shumë informata mbi prodhuesin kliko linkun më poshtë :

Vinovalie

Për më shumë zgjidhje  kliko linkun më poshtë :

Verëra të bardha

 

WINE

Wine has evolved as part of life, culture and diet since time and immemorial. As an enduring cultural symbol of fine life, the role of wine has evolved over time, changing from an important source of nutrition to a cultural complement to food and conviviality compatible with a luxury lifestyle.
Grape varieties for wine production today are known over 1300 and are found throughout the world. Different varieties of grapes produce different styles of wine.

CARE

Because caring about yourself is caring about the others. Means enjoying your wine in moderation, avoiding excess and dangerous behaviors; avoiding drinking if you drive, you are underage or pregnant; understanding the drinking guidelines

 

Drink Responsibly.

According to the latest scientific evidence*, a low-risk consumption of wine for healthy adults is considered to be :

Up to 2 drinks

Units a day for women

Up to 3 drinks

Units a day for men

No more than 4 drinks : Units on any occasion.

 

We represent world’s finest wine and spirits.

Hertiage,Innovation and Quality

Experience outstanding wines.

Come for the taste,stay for the lifestyle!

Additional information

Bottle Type

Glass

Size

0.187L