I Muri

9.00

Lloji i rrushit : Primitivo

Stili i verës : Fruity

Alcool sipas sasisë : 12.00%

Formati i shishës: 0.75 l

Regjioni : Puglia

Origjina : Italy

Prodhuesi : Farnese

Cod: 252

SHENIME SHTES
Nga peizazhet e thyera të Pulias del një verë që kap thelbin e ngrohtësisë dhe vitalitetit të rajonit. Farnese I Muri Primitivo feston rrushin indigjen Primitivo, i njohur për karakterin e tij të guximshëm dhe shijet e pasura. Me ngjyrën e saj të thellë rubin dhe aromat joshëse të manaferrave të pjekura, kumbullave dhe nuancave të erëzave, çdo gllënjkë është një shprehje e gjallë e terroirit të Italisë Jugore. Në shije, butësia prej kadifeje plotësohet nga shtresa frutash të errëta, çokollatë dhe një prekje vanilje, duke kulmuar në një përfundim të gjatë dhe të kënaqshëm. Qoftë e shoqëruar me makarona të shijshme ose të shijuara më vete, Farnese I Muri Primitivo ju fton të kënaqeni me sharmin fshatar dhe shijet e fuqishme të Pulias.

1 in stock

What does this wine taste like ?

Light Bold
Smooth Tannic
Dry Sweet
Soft Acidic

Description

I Muri – Informatat teknike të verës :

Lloji i rrushit : Primitivo

Stili i verës : Fruity

Alcool sipas sasisë : 12.00%

Formati i shishës: 0.75 l

Regjioni : Puglia

Origjina : Italy

Prodhuesi : Farnese

Cod: 252

I Muri  është verë e kuqe nga lloji i rrushit Primitivo , prodhohet dhe mbushet nga Farnese në Italy, importohet dhe distribohet nga Sirius Wine.

Për të degustuar produktet nga prodhuesi Farnese ose disa nga produktet tona ju mund të rezervoni hapsirën e dedikuar për ju dhe miqt tuaj në dyqanin tonë në KETE link.

 

In-store tasting, Wine and Spirits tasting experience to you & your friends.
Minimum of 6 ; maximum of 10 people

Për më shumë informata mbi prodhuesin kliko linkun më poshtë :

Farnese

Për më shumë zgjidhje  kliko linkun më poshtë :

Verëra të kuqe

 

WINE

Wine has evolved as part of life, culture and diet since time and immemorial. As an enduring cultural symbol of fine life, the role of wine has evolved over time, changing from an important source of nutrition to a cultural complement to food and conviviality compatible with a luxury lifestyle.
Grape varieties for wine production today are known over 1300 and are found throughout the world. Different varieties of grapes produce different styles of wine.

CARE

Because caring about yourself is caring about the others. Means enjoying your wine in moderation, avoiding excess and dangerous behaviors; avoiding drinking if you drive, you are underage or pregnant; understanding the drinking guidelines

 

Drink Responsibly.

According to the latest scientific evidence*, a low-risk consumption of wine for healthy adults is considered to be :

Up to 2 drinks

Units a day for women

Up to 3 drinks

Units a day for men

No more than 4 drinks : Units on any occasion.

 

We represent world’s finest wine and spirits.

Hertiage,Innovation and Quality

Experience outstanding wines.

Come for the taste,stay for the lifestyle!

Additional information

Color

Red

Bottle Type

Glass

Opening

Crok

Size

0.75l

You may also like…