Astrolabe

22.00

Lloji i rrushit : Malbec

Stili i verës : Dry

Alcool sipas sasisë: 12.50%

Formati i shishës : 0.75 l

Regjioni : Cahors

Origjina : France

Prodhuesi : Vinovalie

Cod: 310

SHENIME SHTES
Astrolabe Malbec është një verë e kuqe magjepsëse që tregon pasurinë dhe kompleksitetin e plotë të rrushit Malbec. Kjo verë shfaq një ngjyrë vjollce të thellë, ngjyrë vjollce, duke lënë të kuptohet shijet e saj të përqendruara. Në hundë, prisni një buqetë tërheqëse me fruta të zeza të pjekura si manaferra dhe kumbulla, të ndërthurura me nota manushaqeje, erëzash dhe një prekje delikate lisi. Shija është prej kadifeje dhe e pasur, me shtresa me shije frutash të errëta, tanine të integruara mirë dhe një nuancë të këndshme kakao.

What does this wine taste like ?

Light Bold
Smooth Tannic
Dry Sweet
Soft Acidic

Description

Astrolabe – Informatat teknike të verës :

Lloji i rrushit : Malbec

Stili i verës : Dry

Alcool sipas sasisë: 12.50%

Formati i shishës : 0.75 l

Regjioni : Cahors

Origjina : France

Prodhuesi : Vinovalie

Cod: 310

Astrolabe është verë e kuqe nga lloji i rrushit Malbec , prodhohet dhe mbushet nga Vinovalie  në Francë , importohet dhe distribohet nga Sirius Wine.

Për të degustuar produktet nga prodhuesi Vinovalie ose disa nga produktet tona ju mund të rezervoni hapsirën e dedikuar për ju dhe miqt tuaj në dyqanin tonë në KETE link.

 

In-store tasting, Wine and Spirits tasting experience to you & your friends.
Minimum of 6 ; maximum of 10 people

Për më shumë informata mbi prodhuesin kliko linkun më poshtë :

Vinovalie

Për më shumë zgjidhje  kliko linkun më poshtë :

Verëra të kuqe

WINE

Wine has evolved as part of life, culture and diet since time and immemorial. As an enduring cultural symbol of fine life, the role of wine has evolved over time, changing from an important source of nutrition to a cultural complement to food and conviviality compatible with a luxury lifestyle.
Grape varieties for wine production today are known over 1300 and are found throughout the world. Different varieties of grapes produce different styles of wine.

CARE

Because caring about yourself is caring about the others. Means enjoying your wine in moderation, avoiding excess and dangerous behaviors; avoiding drinking if you drive, you are underage or pregnant; understanding the drinking guidelines

 

Drink Responsibly.

According to the latest scientific evidence*, a low-risk consumption of wine for healthy adults is considered to be :

Up to 2 drinks

Units a day for women

Up to 3 drinks

Units a day for men

No more than 4 drinks : Units on any occasion.

 

We represent world’s finest wine and spirits.

Hertiage,Innovation and Quality

Experience outstanding wines.

Come for the taste,stay for the lifestyle!

Additional information

Color

Red

Bottle Type

Glass

Opening

Cork

Size

0.75L

You may also like…