Velante

9.50

Lloji i rrushit : Pinot Grigio

Stili i verës : E frutshme

Alcool sipas sasisë : 12.50%

Formati i shishës : 0.75 l

Regjioni : Friuli-Venezia Gulia

Origjina : Itali

Prodhuesi : Bertani

Cod: 241

SHENIME SHTES
Velante Pinot Grigio – një fener i përsosmërisë së verës në Veneto. Kjo verë e jashtëzakonshme kap thelbin e terroirit dhe mjeshtërisë së rajonit. Me ngjyrën e saj të shkëlqyeshme të kashtës dhe aromat tërheqëse të luleve të agrumeve dhe mollës jeshile, ajo vendos skenën për një përvojë të këndshme shijeje. Në shije, shijoni aciditetin freskues dhe mineralitetin e freskët, të balancuar nga shijet e dardhës së pjekur dhe nuancat e bajames. Velante Pinot Grigio arrin kulmin me një përfundim të pastër dhe të gjallë, duke lënë një përshtypje të qëndrueshme elegance dhe rafinimi. Kënaquni në joshjen e përjetshme të Bertani Velante – një testament i vërtetë i traditës së prodhimit të verës në Veneto

2 in stock

What does this wine taste like ?

Light Bold
Smooth Tannic
Dry Sweet
Soft Acidic

Description

Velante – Informatat teknike të verës :

Lloji i rrushit : Pinot Grigio

Stili i verës : E frutshme

Alcool sipas sasisë : 12.50%

Formati i shishës : 0.75 l

Regjioni : Friuli-Venezia Gulia

Origjina : Itali

Prodhuesi : Bertani

Cod: 241

 

Velante është verë e bardhë nga lloji i rrushit Pinot Grigio, prodhohet dhe mbushet   në Itali, importohet nga Bertani dhe distribohet nga Sirius Wine.

Për të degustuar produktet nga prodhuesi Bertani ose disa nga produktet tona ju mund të rezervoni hapsirën e dedikuar për ju dhe miqt tuaj në dyqanin tonë në KETE link.

 

In-store tasting, Wine and Spirits tasting experience to you & your friends.
Minimum of 6 ; maximum of 10 people

Për më shumë informata mbi prodhuesin kliko linkun më poshtë :

Bertani

Për më shumë zgjidhje  kliko linkun më poshtë :

Verëra të bardha

 

WINE

Wine has evolved as part of life, culture and diet since time and immemorial. As an enduring cultural symbol of fine life, the role of wine has evolved over time, changing from an important source of nutrition to a cultural complement to food and conviviality compatible with a luxury lifestyle.
Grape varieties for wine production today are known over 1300 and are found throughout the world. Different varieties of grapes produce different styles of wine.

CARE

Because caring about yourself is caring about the others. Means enjoying your wine in moderation, avoiding excess and dangerous behaviors; avoiding drinking if you drive, you are underage or pregnant; understanding the drinking guidelines

 

Drink Responsibly.

According to the latest scientific evidence*, a low-risk consumption of wine for healthy adults is considered to be :

Up to 2 drinks

Units a day for women

Up to 3 drinks

Units a day for men

No more than 4 drinks : Units on any occasion.

 

We represent world’s finest wine and spirits.

Hertiage,Innovation and Quality

Experience outstanding wines.

Come for the taste,stay for the lifestyle!

Additional information

Color

White

Bottle Type

Glass

Opening

Cork

Size

0.75L

You may also like…