Tiscaz Tequila

16.00

Alcool sipas sasisë : 35.00%

Formati i shishës : 0.70 l

Regjioni : Mexico

Prodhuesi : Tizcas

Cod: 657

SHENIME SHTES
Tiscaz Tequila Bianca është një tequilë e rafinuar dhe e pastër, e prodhuar me kujdes dhe pasion për traditën e vërtetë të tequilës. Me një ngjyrë transparente dhe një shije tërheqëse dhe të qetë, kjo tequilë sjell një përvojë të freskët dhe të shkëlqyer në çdo gotë. Me aromën e agaves së freskët, çdo gllënjë ofron një shijë të pastër dhe të qartë që shkëlqen në çdo moment. Tiscaz Tequila Bianca është një zgjedhje e shkëlqyer për ata që kërkojnë një tequilë të pastër dhe të shijshme për të shijuar vetëm ose për të përfunduar koktejlet e tyre të preferuara me një prekje të veçantë.

7 in stock

Description

Tizcas Tequila – Informatat teknike të Tekila :

Alcool sipas sasisë : 35.00%

Formati i shishës : 0.70 l

Regjioni : Mexico

Prodhuesi : Tizcas

Cod: 657

Tizcas Tequila , prodhohet dhe mbushet nga Tizcas në Mexico , importohet dhe distribohet nga Sirius Wine.

Për të degustuar produktet nga prodhuesi Tizcas ose disa nga produktet tona ju mund të rezervoni hapsirën e dedikuar për ju dhe miqt tuaj në dyqanin tonë në KETE link.

 

In-store tasting, Wine and Spirits tasting experience to you & your friends.
Minimum of 6 ; maximum of 10 people

Për më shumë informata mbi prodhuesin kliko linkun më poshtë :

Tizcas

Për më shumë zgjidhje të vererave të bardha kliko linkun më poshtë :

Tequila

 

WINE

Wine has evolved as part of life, culture and diet since time and immemorial. As an enduring cultural symbol of fine life, the role of wine has evolved over time, changing from an important source of nutrition to a cultural complement to food and conviviality compatible with a luxury lifestyle.
Grape varieties for wine production today are known over 1300 and are found throughout the world. Different varieties of grapes produce different styles of wine.

CARE

Because caring about yourself is caring about the others. Means enjoying your wine in moderation, avoiding excess and dangerous behaviors; avoiding drinking if you drive, you are underage or pregnant; understanding the drinking guidelines

 

Drink Responsibly.

According to the latest scientific evidence*, a low-risk consumption of wine for healthy adults is considered to be :

Up to 2 drinks

Units a day for women

Up to 3 drinks

Units a day for men

No more than 4 drinks : Units on any occasion.

 

We represent world’s finest wine and spirits.

Hertiage,Innovation and Quality

Experience outstanding wines.

Come for the taste,stay for the lifestyle!

You may also like…