Tenuta Sant’Helena

17.90

Lloji i rrushit : Cabernet Savignon

Stili i verës : Gjysmë e thatë

Alcool sipas sasisë : 13.00%

Formati i shishës : 0.75 l

Regjioni : Friuli

Origjina : Itali

Prodhuesi : Tenuta Sant’Helena

Cod: 234

SHENIME SHTES
Tenuta Sant’Helena Cabernet Sauvignon: Një simfoni e shijeve të guximshme dhe elegancës së përjetshme. Të vendosura në peizazhet piktoreske të Toskanës, Itali, shtrihen vreshtat e nderuara të Tenuta Sant’Helena, ku tradita takohet me inovacionin në çdo shishe. Ky Cabernet Sauvignon është një pasqyrim i vërtetë i terroirit të tij prestigjioz, me një përzierje magjepsëse të rrush pa fara të zeza të pjekura, qershie të errëta dhe nota delikate kedri. Çdo gllënjkë zbulon shtresa kompleksiteti, të udhëhequra nga taninet e mëndafshta dhe një përfundim i zgjatur që lë një përshtypje të qëndrueshme.

Out of stock

What does this wine taste like ?

Light Bold
Smooth Tannic
Dry Sweet
Soft Acidic

Description

Tenuta Sant’Helena – Informatat teknike të verës :

Lloji i rrushit : Cabernet Savignon

Stili i verës : Gjysmë e thatë

Alcool sipas sasisë : 13.00%

Formati i shishës : 0.75 l

Regjioni : Friuli

Origjina : Itali

Prodhuesi : Tenuta Sant’Helena

Cod: 234

 

Tenuta Sant’Helena është verë e kuqe nga lloji i rrushit Cabernet Sauvignon, prodhohet dhe mbushet nga Tenuta Sant’Helena në Itali, importohet dhe distribohet nga Sirius Wine.

Për të degustuar produktet nga prodhuesi Tenuta Sant’Helena ose disa nga produktet tona ju mund të rezervoni hapsirën e dedikuar për ju dhe miqt tuaj në dyqanin tonë në KETE link.

 

In-store tasting, Wine and Spirits tasting experience to you & your friends.
Minimum of 6 ; maximum of 10 people

Për më shumë informata mbi prodhuesin kliko linkun më poshtë :

Tenuta Sant’Helena

Për më shumë zgjidhje  kliko linkun më poshtë :

Verëra të kuqe

 

WINE

Wine has evolved as part of life, culture and diet since time and immemorial. As an enduring cultural symbol of fine life, the role of wine has evolved over time, changing from an important source of nutrition to a cultural complement to food and conviviality compatible with a luxury lifestyle.
Grape varieties for wine production today are known over 1300 and are found throughout the world. Different varieties of grapes produce different styles of wine.

CARE

Because caring about yourself is caring about the others. Means enjoying your wine in moderation, avoiding excess and dangerous behaviors; avoiding drinking if you drive, you are underage or pregnant; understanding the drinking guidelines

 

Drink Responsibly.

According to the latest scientific evidence*, a low-risk consumption of wine for healthy adults is considered to be :

Up to 2 drinks

Units a day for women

Up to 3 drinks

Units a day for men

No more than 4 drinks : Units on any occasion.

 

We represent world’s finest wine and spirits.

Hertiage,Innovation and Quality

Experience outstanding wines.

Come for the taste,stay for the lifestyle!

Additional information

Color

Red

Bottle Type

Glass

Opening

Cork

Size

0.75L

You may also like…