I Muri Bianco

9.00

Lloji i rrushit : Malvasia

Stili i verës : Semi Dry

Alcool sipas sasisë  : 12.50%

Formati i shishës : 0.75 l

Regjioni : Puglia

Origjina : Italy

Prodhuesi : Farnese

Cod: 272

SHENIME SHTES
I Muri Bianco ju fton në një udhëtim ndijor nëpër vreshtat e mbushura me diell të Puglia, Itali. E krijuar me pasion dhe ekspertizë, kjo verë e bardhë kap thelbin e terroirit të rajonit dhe mjeshtërinë e prodhimit të verës italiane. Me ngjyrën e saj rrezatuese të verdhë kashte dhe aromat joshëse të agrumeve, luleve të bardha dhe një nuancë barishtesh mesdhetare, çdo gllënjkë ju transporton në peizazhet piktoreske të Italisë jugore. Në shije, përjetoni ekuilibrin e përsosur të freskisë dhe pasurisë, me aciditet të gjallë të integruar në mënyrë harmonike me shijet e pjeshkës së pjekur, dardhës dhe një prekje mineraliteti. I Muri Bianco arrin kulmin me një përfundim  freskues, duke lënë një përshtypje të qëndrueshme elegance dhe sofistikimi.

Out of stock

What does this wine taste like ?

Light Bold
Smooth Tannic
Dry Sweet
Soft Acidic

Description

I Muri Bianco – Informatat teknike të verës :

Lloji i rrushit : Malvasia

Stili i verës : Semi Dry

Alcool sipas sasisë  : 12.50%

Formati i shishës : 0.75 l

Regjioni : Puglia

Origjina : Italy

Prodhuesi : Farnese

Cod: 272

I Muri Bianco   është verë e bardhë  nga lloji i rrushit Malvasia , prodhohet dhe mbushet nga Farnese në Italy, importohet dhe distribohet nga Sirius Wine.

Për të degustuar produktet nga prodhuesi Farnese ose disa nga produktet tona ju mund të rezervoni hapsirën e dedikuar për ju dhe miqt tuaj në dyqanin tonë në KETE link.

 

In-store tasting, Wine and Spirits tasting experience to you & your friends.
Minimum of 6 ; maximum of 10 people

Për më shumë informata mbi prodhuesin kliko linkun më poshtë :

Farnese

Për më shumë zgjidhje  kliko linkun më poshtë :

Verëra të bardha
WINE

Wine has evolved as part of life, culture and diet since time and immemorial. As an enduring cultural symbol of fine life, the role of wine has evolved over time, changing from an important source of nutrition to a cultural complement to food and conviviality compatible with a luxury lifestyle.
Grape varieties for wine production today are known over 1300 and are found throughout the world. Different varieties of grapes produce different styles of wine.

CARE

Because caring about yourself is caring about the others. Means enjoying your wine in moderation, avoiding excess and dangerous behaviors; avoiding drinking if you drive, you are underage or pregnant; understanding the drinking guidelines

 

Drink Responsibly.

According to the latest scientific evidence*, a low-risk consumption of wine for healthy adults is considered to be :

Up to 2 drinks

Units a day for women

Up to 3 drinks

Units a day for men

No more than 4 drinks : Units on any occasion.

 

We represent world’s finest wine and spirits.

Hertiage,Innovation and Quality

Experience outstanding wines.

Come for the taste,stay for the lifestyle!

Additional information

Color

White

Bottle Type

Glass

Opening

Cork

Size

0.75L

You may also like…